JONO CHOCKEVIČIAUS NAUJO ALBUMO „GIESMĖS DIDIESIEMS“ PRISTATYMAS

M. K. Čiurlionio dailės muziejus
M. K. Čiurlionio dailės muziejus
Trukmė: 90 min.
Kaina:
nemokamai

Sausio 6 d., šeštadienį, 11 val. kviečiame į Jono Chockevičiaus naujo garso įrašų albumo „Giesmės didiesiems“ pristatymą.

Renginio metu albumo autorius Jonas Chockevičius (kanklės, vokalas) pasidalins, kaip gimė šis albumas, kokiomis aplinkybėmis ir kaip jis buvo kuriamas, taip pat atliks kelis kūrinius iš naujojo albumo bei kvies pagiedoti kartu. Skambės tekstai iš Audronės Ilgevičienės knygos „Sakmė apie aisčius“, bus rodomas dainos „Atnešta vėjo“ vaizdo klipas, albumo viršelio autorius Vaidas Plytnikas pristatys albumo dizainą.

Jonas Chockevičius apie albumą: „2022 metų rudenį vėjas atnešė mintį, kad maldos, užrašytos Audronės ir Petro Ilgevičių knygelėje „Malda“, gali tapti giesmėmis. Akimirka po akimirkos, diena po dienos gimė muzika. Ilgų kasdienių kelionių metu suskambusios giesmės tapo atgaiva man pačiam. Giedant kelias tarsi sutrumpėdavo ir įgaudavo naują, daug gilesnę prasmę. Panorau giesmėmis pasidalinti, kad įprasminčiau savo ir palengvinčiau, papuoščiau jūsų vingiuotą gyvenimo kelią. Visos giesmės įrašytos pritariant penkiastygėmis kanklėmis. Jas gaminome kartu su tėčiu Vladu Chockevičiumi pagal 1854 m. kanklių modelį. Šiame albume kiekviena giesmė savita. Vienos budinančios, kitos – raminančios.“