KNYGOS „TADEUSZ KATELBACH: ATVIRAI IR SLAPTAI APIE LIETUVOS POLITIKĄ“ PRISTATYMAS

Istorinė LR Prezidentūra
Istorinė LR Prezidentūra
Kaina:
nemokamai

Sausio 25 d., ketvirtadienį, 17 val. kviečiame į 1934–1937 m. Kaune gyvenusio ir dirbusio lenkų žvalgybininko ir žurnalisto knygos „Tadeusz Katelbach: atvirai ir slaptai apie Lietuvos politiką“ pristatymą. Knygą išleido Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Mokslo ir enciklopedijų leidybos centras.

Renginio lankytojai turės puikią galimybę dalyvauti diskusijoje apie anksčiau nepublikuotus, Lenkijos archyvuose saugomus slaptuosius raportus, kurie skelbiami knygoje, išgirsti jų išsamias mokslines įžvalgas, jas vertinti iš šių dienų aktualijų. Renginyje dalyvaus iš Varšuvos atvyksiantys profesoriai Marekas Jabłonowskis ir Joanna Gierowska-Kałłaur, prof. dr. Andrius Vaišnys, dr. Ingrida Veliutė, prof. Juozas Skirius, renginį moderuos dr. Simonas Jazavita.

T. Katelbacho publicistika ir slaptieji raportai į lietuvių kalbą išversti pirmą kartą. Dokumentų surinkimas, vertimas ir išleidimas dviejų tomų leidinyje skaitytojams atskleidžia Lietuvos vidaus politinio ir kultūrinio gyvenimo, Lietuvos ir Lenkijos santykių aplinkybes XX a. 4-ajame dešimtmetyje.

Lenkų žvalgybininko ir žurnalisto publicistika ir raportai atskleidžia tarpukario laikotarpiu politiniuose diskursuose dominavusias kalbas apie sudėtingus politinius pasirinkimus, lietuvių ir lenkų tarpusavio santykius, apie Vilnių ir Lietuvos sostinės klausimą, Lietuvos kariuomenę, ekonomiką, diplomatiją, įžymius to meto žmones.

Dviejų tomų leidinyje publikuojamas T.Katelbacho žurnalistinių straipsnių rinkinys atveria galimybę palyginti ir pamatyti skirtumą tarp slaptų dokumentų ir tuo metu viešai skelbtų straipsnių.

Knyga „Tadeusz Katelbach: atvirai ir slaptai apie Lietuvos politiką“ iliustruota Lietuvoje nepublikuotomis XX a. 4-ojo dešimtmečio Lietuvos gyvenimo nuotraukomis iš Lenkijos archyvų.

Renginio metu  bus galima įsigyti pristatomą knygą.

Renginys prieinamas žmonėms su judėjimo negalia (yra pandusas ir liftas).