„MENO LABORATORIJOS“ EDUKACINIAI UŽSIĖMIMAI

A. ir P. Galaunių namai-muziejus
A. ir P. Galaunių namai-muziejus
Trukmė: 90 min.
Kaina:
suaugusiesiems – 5 €
ikimokyklinio, mokyklinio amžiaus vaikams, senjorams – 3 €
Muziejuje atsiskaitoma tik grynaisiais pinigais.

Prasidėjus naujiems metams kviečiame vaikus, šeimas, suaugusius, senjorus į dailininkės ir edukatorės Nijolės Jurkuvienės vedamas „Meno laboratorijos“ edukacijas, kurių metu ne tik mokomasi įvairių meno technikų (tapybos, grafikos, batikos, karpinių, raižymo, akvarelės liejimo ir kt.), bet ir ugdomas kūrybiškumas, vaizduotė, sąmoningumas, skatinamas bendruomeniškumas.

Sausio 12 d. 15 val. MININT SAUSIO 13-ĄJĄ: VALSTYBĖS SIMBOLIKA
Kviečiame prisiminti ir paminėti Lietuvos istorijoje didelį pėdsaką palikusią – Sausio 13-ąją – Laisvės gynėjų dieną ir kūrybinėm priemonėm bei technikom (grafika, tapyba) kurti Valstybingumo simboliką bei ženklus. Iš naujo pamatyti ir suvokti lietuviškumo prasmę, savos kultūros skleidimo ir puoselėjimo svarbą.
1991 m. sausį Lietuvai išgyvenant sovietų karinę agresiją, tūkstančiai Lietuvos žmonių, turėdami tik vidinę stiprybę, bendrą tikslą ir didelį ryžtą stojo ginti atkurtą Lietuvos Nepriklausomybę. Tuo metu, nuo sovietų rankos, žuvo 14 Lietuvos laisvės gynėjų, šimtai jų buvo sužeisti. Kasmet Sausio 13-oji mums primena šiuos bebaimius žmones ir iškovotą pergalę – Lietuvos laisvę.

Sausio 15 d. 11 val. SUKURK SAVO KNYGAI EKSLIBRISĄ
Pažinkite pasaulį per autorinę, lietuvių rašytojų ir dailininkų sukurtą knygą. Ilgiausiai išsilaikiusi knygos ženklų rūšis, pasirodžiusi XV a. pabaigoje – ekslibrisai. Tai – ne tik leidinio savininko ženklas, bet ir mažiausias meno kūrinys, atspindintis knygos savininko asmenybę. Edukacijos metu sužinosite esminius knygos reikšmės mūsų gyvenime aspektus, įdomiausius ekslibriso atsiradimo istorijos faktus. Pasirinkę labiausiai patinkantį ekslibrisą, galėsite įrašyti jame savo inicialus, kaligrafiškai papuošti pirmąsias vardo ir pavardės raides, papildyti savo piešiniu. Jeigu norėsite būti originalūs ir nepakartojami, sukursite savo asmeninį fantazijos ekslibrisą, kurį parsinešę į namus įklijuosite į savo mėgstamiausią knygą.

Sausio 20 d. 17 val. BALTŲ ŽENKLAI IR SIMBOLIAI
Nusikelsite į mitologinius baltų laikus, kur gausu skirtingas reikšmes turinčių ženklų, simbolių, aukštinama gamta ir jos teikiamos dovanos. Edukacijos metu bus kalbama apie Gyvybės medį. Tai – abstraktus simbolis, apibūdinantis pasaulio modelį, turintį tris sferas. Kaip medis turi šaknis, kamieną ir šakas, taip ir baltų bei daugelio kitų tautų įsivaizduojamas pasaulio modelis turi požemį (mirusiųjų pasaulį), gyvųjų pasaulį ir dievų buveinę. Taip pat trys sferos siejamos su laiku: praeitimi, dabartimi ir ateitimi. Praktinio užsiėmimo metu ne tik klausysitės įstabių istorijų ir legendų, išmoksite atpažinti liaudies meno dirbinių ornamentuose paslėptas simbolines prasmes, bet ir patys kursite Gyvybės medį įvairiomis technikomis.

Sausio 22 d. 11 val. TAPYBOS PLENERAS: PEIZAŽAS
Edukacijoje karaliaus tapybos žanras – peizažas. Tai kūrinys, kuriame vaizduojamas kraštovaizdis, gamta, kalnai, miestas, miškas. Galbūt įkvėpimu kūriniui taps pro muziejaus langus atsiveriantis nuostabus Ąžuolyno peizažas? Stebėdami aplinką mokysitės paruošti eskizą, kurti kompoziciją ir maišydami spalvas atgaivinsite gamtą popieriaus lape.

Sausio 27 d. 17 val. JAUSMŲ MANDALA
Edukacijos metu bus rodomas filmas „Tibeto vienuolių mandalos kūrimas M. Žilinsko dailės galerijoje“ (režisierius A. Jegorovas, 1996 m.). Praktinio užsiėmimo metu nagrinėsite 4 rūšių mandalas. Mokysitės pastebėti, suprasti jų kompozicinius skirtumus ir prasmę. Sužinosite mandalų atsiradimo istoriją, simboliką, pritaikymo būdus, meditacinį poveikį, kurį savo gyvenime ir gydymo praktikoje naudojo ir psichoanalitikas Karlas Gustavas Jungas. Lankydamiesi A. ir P. Galaunių namų-muziejaus ekspozicijose ieškosite skirtinguose kūriniuose atsikartojančių bruožų, patys kursite, piešite ir spalvinsite savo unikalias mandalas.

Sausio 29 d. 11 val. ARCHITEKTO DIRBTUVĖS
Edukacijos metu lankysitės dvejose architektūrai skirtose parodose: „ARNO FUNK[CIONALIZMAS]“ ir vaikams skirtoje parodoje „MODER… KAS? KAUNO MODERNIZMAS! IR ARCHITEKTO PROFESIJA“, pristatanti išskirtinius modernizmo pastatus ir ženklus vaikams suprantama kalba. Stebėdami parodose esančius pastatų projektus, kurtus interjerus ir pačiame muziejaus pastate esančias formas, išplanavimą susipažinsime su modernistinės ir funkcionalistinės architektūros bruožais. Praktinėje užsiėmimo dalyje patys pasijusite architektais: gilinsitės į namo eksterjero ir interjero kūrimą, piešite, maketuosite, lipdysite, karpysite, ieškosite tinkamos spalvos ir formos. Veiklos skatins pažinti, atpažinti ir kurti modernizmo bei funkcionalizmo architektūrinės kalbos elementus.

Edukacijos dalyvių skaičius ribotas, todėl būtina registracija tel. 8 (37) 79 89 95
Užsiėmime galima dalyvauti tik su galimybių pasu (netaikoma asmenims iki 16 metų). Renginio metu privaloma dėvėti ne žemesnio kaip FFP2 lygio respiratorius.