PASKAITA „VIENA IŠ 189: MAGDALENA AVIETĖNAITĖ LIETUVOS RESPUBLIKOS DIPLOMATINĖJE TARNYBOJE. KONTEKSTAI“

M. K. Čiurlionio dailės muziejus
M. K. Čiurlionio dailės muziejus
Kaina:
nemokamai

Kovo 23 d. 14 val. kviečiame į istorikės dr. Vilmos Akmenytės-Ruzgienės (LR Seimo kanceliarija) viešą paskaitą „Viena iš 189:Magdalena Avietėnaitė Lietuvos Respublikos diplomatinėje tarnyboje. Kontekstai“.

M. Avietėnaitė – viena iš nedaugelio moterų, nuėjusių įspūdingą karjeros kelią 1918–1940 metų Lietuvoje. Nors Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos tarnautojų sąrašuose rasime ne vienos moters pavardę, tačiau tik M. Avietėnaitei buvo patikėtas išskirtinis pareigų ir atsakomybių krūvis. Pradėjusi karjerą kaip kvalifikuota vertėja, netrukus ji tapo šifruotoja ir slaptojo archyvo tvarkytoja, po poros metų tapo Lietuvos telegramų agentūros „ELTA“ vadove, vėliau – ministerijos Spaudos biuro viršininke, galiausiai užėmė ministerijos departamento direktorės pareigas. Jai buvo patikėta koordinuoti Lietuvos prisistatymą įvairiose Europoje ir už Atlanto vykusiose tarptautinėse parodose, ji atstovavo Lietuvai tarptautinėse konferencijose, kurių metu ieškota būdų žiniasklaidos objektyvumui išlaikyti.

Paskaitoje apžvelgsime M. Avietėnaitės karjeros kelią, karjeros galimybes to meto diplomatinėje tarnyboje ir šio darbo iššūkius. Taip pat aptarsime M. Avietėnaitės vaidmenį atstovaujant Lietuvai tarptautiniuose renginiuose, šių renginių reikšmę. Taip pat temas, kuriomis tarptautinėse konferencijose pasisakė M. Avietėnaitė, – dalis jų ypač aktualios ir šiandienos visuomenėje.

Ši paskaita tai parodos „Šviesa pro stiklo lubas: Magdalena Avietėnaitė (1892–1984) – tarpukario valstybės įvaizdžio kūrėja“ renginių ciklo dalis.