RAMINTOS JURĖNAITĖS KNYGOS „DAUGIAKALBIAI PEIZAŽAI 1971–2021“ PRISTATYMAS

M. K. Čiurlionio dailės muziejus
M. K. Čiurlionio dailės muziejus
Kaina:
nemokamai

Rugsėjo 28 d., trečiadienį, 16.30 val. kviečiame į Ramintos Jurėnaitės knygos „Daugiakalbiai peizažai 1971–2021“ pristatymą Muzikos salėje.

Renginyje dalyvaus prof. dr. Rasa Žukienė, knygos sudarytojos prof. dr. Raminta Jurėnaitė ir Ieva Koncytė, knygos dailininkė prof. Aušra Lisauskienė, VDA prorektorius ir leidyklos vadovas Marius Iršėnas. Diskusiją moderuos doc. dr. Helmutas Šabasevičius.

„Ši knyga primena įdomų istorinį filmą, kuriame laikmetis ar fenomenas nušviečiamas pasakojant vieno asmens istoriją. Toks asmuo čia yra viena svarbiausių Lietuvos kuratorių ir meno kritikių Raminta Jurėnaitė, kuri, tiek atvirai ir šmaikščiai pasakodama apie savo kūrybinį ir asmeninį gyvenimą, tiek pateikdama savo įvairiais laikotarpiais rašytus tekstus ir (gausiai iliustruotą) kuruotų parodų dokumentaciją, sukuria įtaigią ir patrauklią Lietuvos pastarųjų penkerių dešimtmečių meno istorijos panoramą”, – teigia Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus direktorius Arūnas Gelūnas.

Prof. dr. Raminta Jurėnaitė, lietuvių dailėtyrininkė, parodų kuratorė, ilgametė Vilniaus dailės akademijos dėstytoja (1976–2020); profesorė (2009). Per daugiau nei 5 dešimtmečius trunkančią karjerą Raminta Jurėnaitė išspausdino daugiau kaip 300 straipsnių Lietuvos ir užsienio dailės leidiniuose, parengė daugiau 20 knygų. Nuo 1988 viena pirmųjų Lietuvoje pradėjo rengti konceptualias dailės parodas, kuravo daugiau kaip 60 Lietuvos ir užsienio šalių parodų daugiau nei 30-yje šalių.