SPALIS – SENJORŲ MĖNUO!

Visuose muziejaus padaliniuose
Visuose muziejaus padaliniuose
Kaina:
nemokamai

DŽIAUGIAMĖS SENJORŲ AKTYVUMU IR INFORMUOJAME, KAD JAU UŽPILDYTOS VISOS GRUPĖS Į M. K. ČIURLIONIO DAILĖS MUZIEJUJE VYKSTANČIUS RENGINIUS. KVIEČIAME REGISTRUOTIS Į UŽSIĖMIMUS VYKSTANČIUS KITUOSE PADALINIUOSE. 

M. K. Čiurlionio dailės muziejuje (V. Putvinskio g. 55)

Spalio 7 d. 11 val.

Ekskursija parodoje „Moters atvaizdas Kauno meno mokyklos grafikoje“
Parodoje eksponuojama daugiau nei šimtas mokyklos mokytojų ir mokinių tarpukario laikotarpio kūrybos pavyzdžių, piešiniuose, estampuose, iliustracijose atsispindi moters traktavimas. Moterį daugiau ar mažiau vaizdavo kone visi garsiausi Lietuvos dailininkai. Šiai parodai atrinkti pavyzdžiai atskleidžia skirtingus moters įvaizdžius ir bendras požiūrio į moteris tarpukario Lietuvoje tendencijas, gebėjimą moters esatį perteikti savitomis grafikos priemonėmis.
Registracija jau baigta.

Spalio 12 d. 11 val.

Edukacinė programa „Archaika"
Šioje edukacijoje kalbėsimės apie senais laikais gyvenusių žmonių gamtos pajautimą, gyvenimo ciklus ir jų padiktuotą ritmą. Apžiūrėsime paprastų žmonių kasdienybę ir buitį atspindinčius eksponatus, dekoruotus baltiškiais simboliais, kurie nepakito nuo seniausių laikų. Praktinėje kūrybinėje dalyje kalbėsimės apie parodos sužadintus vaikystės prisiminimus. Koks jausmas būdavo ridentis nuo kalniuko ar užuosti žemuogių pilnos pievos kvapą? Šiuos prisiminimus ne tik pasakosime vieni kitiems, bet ir mėginsime jausmą išreikšti lipdydami. Molinius prisiminimus vėl sugniaužę vientisą masę, vaišinsimės arbata.
Registracija jau baigta.

Spalio 14 d. 11 val.

Ekskursija parodoje „Prieš... ir po 100 metų“
Paroda sudaryta iš Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus rinkiniuose esančių Kauno meno mokykloje dirbusių pedagogų menininkų ir šiuo metų dirbančių ir kuriančių Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto dėstytojų menininkų kūrinių. Ekspozicijoje žiūrovams pristatomi kūriniai, sukurti beveik prieš šimtą metų ir dabar, jau po šimto metų, atskleidžiant kūrybinių principų kaitą ar plastikos ir technologinių sprendimų panašumus. Žiūrovui siūloma susipažinti, kaip aplinka ir kontekstas šimtmečio laikotarpiu keitė ir keičia meno suvokimą ir išraišką, kuri, atsispirdama nuo Kauno meno tradicijų ir jas tęsdama, įsipina į pasaulio Didįjį Peizažą.
Registracija jau baigta.

Spalio 21 d. 11 val.

Teminė ekskursija Čiurlionio galerijoje „Gyvenimo Sonata"
„Žmogus ateina į žemę su saule. Tad išsaugokim ją ir žvarbiausiomis dienomis, kad galėtume kurti nuostabią saulės sonatą, sonatą gyvenimui“/M. K. Čiurlionis/. Kviečiame jus į teminę ekskursiją, kurios metu per skambantį pasakojimą ieškosime kiekvieno klausytojo asmeninės šviesos, gyvenimo tiesos ir jos atradimo M. K. Čiurlionio kūryboje.
Registracija jau baigta.

Spalio 28 d. 11 val.

Teminė ekskursija Čiurlionio galerijoje „Besisukančio pasaulio ramybės taške“
Pasak Viktoro Franklio, tas, kuris skleidžia šviesą, turi ištverti deginimą . M. K. Čiurlionio kūryboje atsiskleidžia tobulybės, o gal amžinybės ilgesys. Skirtinguose paveiksluose užfiksuotos transformacijos, būvių perėjimai iš vienos erdvės ar formos į kitą. Menininkas suvokė, kad vienintelis pastovus dalykas yra nuolatinė kaita. O kad tai suvoktum ir išjaustum, turi giliai atverti širdį, protą ir leisti gyvenimo išminčiai tekėti jais. Šioje ekskursijoje pabandysime kartu paieškoti, kokiose sferose M. K. Čiurlionis vaizdavo nenutrūkstamą pokytį ir kaip tai stengėsi atskleisti jautriuose paveikslų pasauliuose.
Registracija jau baigta.

 

Paveikslų galerijoje (K. Donelaičio g. 16)

Spalio 13 d. 11 val.

Ekskursija Yoko Ono parodoje „Laisvės pažinimo sodas“ 
Viena pagrindinių Yoko Ono kūrybos medžiagų – idėjos. Jos gali būti rimtos ar žaismingos, utopinės ir poetiškos, išreiškiamos žodžiais ar veiksmais, realizuojamos objektų, instaliacijų pavidalais ar tiesiog žiūrovų vaizduotėje. Yoko Ono kūryba politiška ir visuomeniška, neprarandanti aktualumo, nes skatina kritiškai vertinti aplinkinį pasaulį, pasitelkiant meno kalbą ir priemones aktyviai reikšti savo poziciją svarbiais socialiniais ir politiniais klausimais. „Laisvės pažinimo sodas“ kviečia susipažinti su įvairialype Yoko Ono kūryba ir kartu mąstyti apie gyvenimo rimtį, žaismingumą ir vaizduotės galias.
Būtina išankstinė registracija telefonu 8 610 136 63, el. paštu: ruta.klevaite@ciurlionis.lt

 

Istorinėje LR Prezidentūroje (Vilniaus g. 33)

Spalio 5, 12, 19 d. 14 val., spalio 26 d. 15.30 val.

Edukacinė programa „Lietuvos tėvai kūrėjai“
Edukacinė programa „Lietuvos tėvai kūrėjai“ – unikali proga muziejuje pamatyti originalų dokumentą – Vasario 16-osios Aktą ir daugiau sužinoti apie priėmus šį dokumentą gimusios nepriklausomos valstybės kūrėjus. Užsiėmimo metu dalyviai nusikels į XX a. pirmąją pusę, supažins su to meto geopolitine situacija, lietuvių tautiniu sąjūdžiu, Nepriklausomybės Akto signatarais, jų indėliu kuriant Nepriklausomą Lietuvos valstybę bei skirtingai susiklosčiusius likimus. Edukacijos dalyvių lauks ne tik įdomus pasakojimas, bet ir praktinės užduotys bei pažintis su svarbiausiu modernios Lietuvos valstybės gimimo dokumentu.
Būtina išankstinė registracija telefonu (8 37) 20 17 78

 

A. ir P. Galaunių namuose-muziejuje (Vydūno al. 2)

Spalio 4, 11 d. 14 val.

Ekskursija „Atvėrę dvasios horizontus“
Ekskursijoje „Atvėrę dvasios horizontus“ bus pasakojama apie asmenybes, kurios skleidė savo žinias, talentus ir dovanojo Lietuvos kultūrai prasmingus darbus. Apie Adelės Nezabitauskaitės-Galaunienės (1895–1962) indėlį organizuojant Operos vaidyklą, apie intensyvų darbą scenoje ir sukurtus vaidmenis, Pauliaus Galaunės (1890–1988) muziejinę, pedagoginę, menotyrinę veiklą, kolekcijas, laisvalaikio pomėgius, apie Kazimieros Galaunienės gyvenimą, muziejinę veiklą ir pastangas įkuriant A. ir P. Galaunių muziejų. Aplankysite 1918 m. vasario 16 d. priimto Nepriklausomybės Akto signataro, visuomenės veikėjo ir diplomato Kazio Bizausko (1892–1941), 1933–1940 m. gyvenusio su šeima A. ir P. Galaunių namo II aukšte, memorialinę ekspoziciją, o besidominčiuosius tarpukario architektūra kviesime apžiūrėti parodą „ARNO FUNK[CIONALIZMAS]“, kurioje pristatomi architekto, inžinieriaus ir interjero meistro Arno Funko asmenybė ir projektai, tarp kurių ir Galaunių namas.
Būtina išankstinė registracija telefonu (8 37) 79 89 95 arba 8 672 807 67

 

J. Zikaro namuose-muziejuje (J. Zikaro g. 3)

Spalio 5, 18 d. 12 val.

Ekskursija „J. Zikaras. Viskas, mano tėvyne, vardan tavęs“
J. Zikaro namai kviečia į ypatingus susitikimus, kurių metu susipažinsite su žmogaus, spinduliavusio kūrybos šviesą, atsidavimą savo mokiniams ir meilę Tėvynei, gyvenimu, apžiūrėdami gyvenamąsias patalpas ir dirbtuvę, per šio menininko kūrybą bandysite pažinti Lietuvos istoriją. Išgirsite apie dvi ypatingas moteris – skulptoriaus žmoną Anelę Zikarienę ir dukrą Alytę Zikaraitę, be kurių nebūtų išlikęs šis vienas autentiškiausių Žaliakalnio namukų, tapęs pagarbos ženklu mūsų „Laisvės“ kūrėjui, Pirmosios Nepriklausomos Lietuvos monetų autoriui, ugdžiusiam savo vaikams ir mokiniams didelę pagarbą žmonėms, – Juozui Zikarui.
Būtina išankstinė registracija telefonu 8 684 843 35

 

M. K. Čiurlionio namuose-muziejuje (M. K. Čiurlionio g. 35, Druskininkai)

Spalio 18 d. 10 val.

Edukacinė programa „Miške“
Susipažinimas su M. K. Čiurlionio namų ekspozicija, aplinka, išėjimas į mišką, savo potyrių ir aplinkos stebėjimas besiklausant M. K. Čiurlionio simfoninės poemos „Miške“.
Būtina išankstinė registracija telefonu 8 313 51131, 8 645 653 01

 

V. K. Jonyno galerijoje (Turistų g. 9, Druskininkai)

Spalio 1 d. 11 val.

Renginys „Poetinis Druskininkų ruduo“
Dalyvavimas kasmetiniame poezijai dedikuotame renginyje, eilių skaitymas, aptarimas, interpretavimas.

Spalio 20 d. 10 val.

Edukacija „Vitražas: langas į saulę“
Susipažinimas su V. K. Jonyno kūryba vitražų srityje, individualaus vitražo kūrimas naudojant šaltus stiklo klijus.
Būtina išankstinė registracija telefonu 8 313 555 53, 8 645 653 01