Vilkyšiaus dirbtuvės

Skirta: turintiems negalią, galima virtuali paslauga

Muziejus siekia tapti atviras ir draugiškas visiems. Edukacines programas stengiamės pritaikyti pagal jūsų poreikius arba negalias.

GRAFIKA

Smalsu, kaip žingsnis po žingsnio gimsta paveikslas, atliktas grafikos technika. Stebėsime trumpą filmą, kaip dailininkas savo dirbtuvėse kuria grafikos darbą. Patyrinėsime, kokie grafikos kūriniai kantriai lankytojų laukia muziejaus fonduose bei parodose. Išmėginsime jėgas, sukurdami savo spaudą muziejuje, namuose ar mokykloje.

KERAMIKA

Žiūrėsime filmuką apie meistro ir kūrybinės grupės rankose gimstantį molinį indą, dailiai ant jo nutūpiančius raštus – simbolius. Ir lipdysime patys! Molį lipdyti smagu, jis šiltas ir minkštas. O dar smagiau, kad ne tik mokysimės, bet ir žaisime smagų žaidimą „Jei puodynė būtų...“

SIMBOLIS

Pažintį pradėsime nuo pradžių – taško. Vertikalės, horizonto ir jų susikirtimo taško. Apsidairysime, kur juos sutinkame kasdien. Akmenyje, žirnyje, medyje. Kaip šie simboliai mene padeda perskaityti gamtos, žmogaus gyvenimo ir viso pasaulio ritmą, kokie ženklai paslėpti buities rakanduose ir kodėl jie lydi mus iš kartos į kartą. Stebėsime trumpą filmuką apie simbolius muziejaus eksponatuose. Piešime arba iš įvairių daiktų dėliosime išsirinktą simbolį.

ČIURLIONIO NAMAI DRUSKININKUOSE

Sėsime į virtualų autobusą ir važiuosime į svečius. Lankysimės kompozitoriaus Kastuko šeimos namuose Druskininkuose. Namuose, kur slyvos byra pro aukšto langą, kur pasitinka visų numylėtas šuo Lemoriukas ir kur visada, nuo ryto iki vakaro, skamba muzika. O vėlus metas baigiamas visos šeimos improvizacijomis.

Dėl užsiėmimų laiko būtina išankstinė registracija: tel. +370 610 136 63