ARCHITEKTŪROS PASKAITŲ CIKLAS. AISTĖ LAZAUSKIENĖ

A. ir P. Galaunių namai-muziejus
A. ir P. Galaunių namai-muziejus
Kaina:
nemokamai

Gruodžio 8 d., ketvirtadienį, 17.30 val. kviečiame į penktąjį architektūros paskaitų ciklo susitikimą su prof. dr. Aiste Lazauskiene ir jos tema „Laikinosios sostinės gyventojai: „butų nuomotojai“ ir „butų samdytojai“.

Paskaitoje bus kalbama kaip pasikeitė Kauno miestas tapus laikinąja sostine, koks buvo miestiečių sociokultūrinis portretas. Kaip atrodė miesto gyventojai: kuo jie vertėsi, kur gyveno, kokios tautybės ir išsilavinimo buvo? Prisiminsime butų krizę Kaune, naujų namų statybą, atskleisime namų savininkų ir būstų nuomininkų interesus. Kodėl savivaldybių tarybų rinkimuose kandidatavo „namų savininkų sąrašas“ ir ko siekė „butų samdytojų“ atstovai? Kas sudarė Kauno miesto savivaldybės Butų komisiją ir kuo ji užsiėmė? Taip pat bus siekiama pristatyti atskirus atvejus, kas buvo naujai statomų namų užsakovai ir jų nuomininkai.

Prof. dr. Aistė Lazauskienė – istorikė, muziejininkė, Vytauto Didžiojo Universiteto dėstytoja, Kauno istorijos metraščio redkolegijos pirmininkė. Jos tyrimų lauke – vietos savivaldos raida, tarpukario Kauno miesto valdantysis elitas, kasdienybės istorija.