ARCHITEKTŪROS PASKAITŲ CIKLAS. VAIDAS PETRULIS

A. ir P. Galaunių namai-muziejus
A. ir P. Galaunių namai-muziejus
Kaina:
nemokamai

Gruodžio 1 d., ketvirtadienį, 17.30 val. kviečiame į ketvirtąjį architektūros paskaitų ciklo susitikimą su dr. Vaidu Petruliu. Paskaitos tema – „Architektas Jonas Mulokas: tautinio identiteto paieškos egzilyje“.

Paskaitoje diskutuosime apie lietuvių išeivijos architekto Jono Muloko (1907–1983) kūrybą ir kelsime klausimą, ar XX a. amžiaus vidurio globalios modernizacijos akivaizdoje vis dar buvo įmanoma ir prasminga savito architektūros charakterio paieška. Vadinamiesiems dipukams (angl. displaced persons) ši lietuviškojo modernizmo dilema atsivėrė itin aštriai. Netekus urbanistinio, gamtinio bei kultūrinio konteksto, buvo prarastos bet kokios prielaidos vietos charakterio tęstinumui, tačiau tuo pat metu kankino tėvynės sentimentas bei politinė ambicija architektūroje įprasminti Lietuvos vardą. Taigi, kaip vystėsi ši architektūrinė drama?

Dr. Vaidas Petrulis – architektūros istorikas, Kauno technologijos universiteto Architektūros ir statybos instituto vyriausiasis mokslo darbuotojas, tyrinėjantis XX a. architektūros istoriją ir teoriją. Skaito viešas bei akademines paskaitas, tyrimus publikuoja moksliniuose ir plačiajai auditorijai skirtuose leidiniuose.