EDUKACINIAI „MENO LABORATORIJOS“ UŽSIĖMIMAI

A. ir P. Galaunių namai-muziejus
A. ir P. Galaunių namai-muziejus
Trukmė: 90 min.
Kaina:
suaugusiesiems – 5 €
ikimokyklinio, mokyklinio amžiaus vaikams, senjorams – 3 €

Tęsiame „Meno laboratorijos“ edukacijas ir kviečiame vaikus, šeimas, suaugusiuosius, senjorus į dailininkės ir edukatorės Nijolės Jurkuvienės vedamus usiėmimus, kurių metu ne tik mokomasi įvairių meno technikų (tapybos, grafikos, batikos, karpinių, raižymo, akvarelės liejimo ir kt.), bet ir ugdomas kūrybiškumas, vaizduotė, sąmoningumas, skatinamas bendruomeniškumas.

GEGUŽĖS 5 D. 17 VAL. SUKURK SAVO KNYGAI EKSLIBRISĄ
Pažinkite pasaulį per autorinę lietuvių rašytojų ir dailininkų sukurtą knygą. Ilgiausiai išsilaikiusi knygos ženklų rūšis, pasirodžiusi XV a. pabaigoje, – ekslibrisai. Tai ne tik leidinio savininko ženklas, bet ir mažiausias meno kūrinys, atspindintis knygos savininko asmenybę. Edukacijos metu sužinosite esminius knygos reikšmės mūsų gyvenime aspektus, įdomiausius ekslibriso atsiradimo istorijos faktus. Pasirinkę labiausiai patinkantį ekslibrisą, galėsite įrašyti jame savo inicialus, kaligrafiškai papuošti pirmąsias vardo ir pavardės raides, papildyti savo piešiniu. Jeigu norėsite būti originalūs ir nepakartojami, sukursite savo asmeninį fantazijos ekslibrisą, kurį parsinešę į namus įklijuosite į savo mėgstamiausią knygą.

GEGUŽĖS 7 D. 11 VAL. TAPYBOS PLENERAS VYTAUTO TREČIOKO PARODOJE „MALONUMAS“
Vytautas Trečiokas – tarpukario Alytaus miesto vyr. inžinierius architektas. Be savo pagrindinės veiklos, laisvalaikiu Trečiokas mėgo meistrauti baldus, tapyti. Šiuo metu A. ir P. Galaunių namuose-muziejuje veikiančioje parodoje „Malonumas“ eksponuojami jo tapybos darbai, kuriuos Alytaus kraštotyros muziejui perdavė autoriaus sūnus Raimundas. V. Trečiokio darbuose juntamas architekto tikslumas, savitas braižas. Siužetams būdingos geometrinės formos, proporcijos. Kartu su edukatore dailininke Nijole Jurkuviene apžiūrėsite autoriaus darbus ir pasinersite į savo kompozicijų kūrimą.

GEGUŽĖS 13 D. 15 VAL. JAUSMŲ MANDALA
Edukacijos metu bus rodomas filmas „Tibeto vienuolių mandalos kūrimas M. Žilinsko dailės galerijoje“ (režisierius A. Jegorovas, 1996 m.). Praktinio užsiėmimo metu nagrinėsite 4 rūšių mandalas. Mokysitės pastebėti, suprasti jų kompozicinius skirtumus ir prasmę. Sužinosite mandalų atsiradimo istoriją, simboliką, pritaikymo būdus, meditacinį poveikį, kurį savo gyvenime ir gydymo praktikoje naudojo ir psichoanalitikas Karlas Gustavas Jungas. Lankydamiesi A. ir P. Galaunių namų-muziejaus ekspozicijose ieškosite skirtinguose kūriniuose atsikartojančių bruožų, patys kursite, piešite ir spalvinsite savo unikalias mandalas.

GEGUŽĖS 19 D. 17 VAL. ART DECO MENAS LIETUVOJE
Užsiėmimo metu būsite supažindinti su art deco stiliumi (pranc. trumpinys iš art decoratif – dekoratyvinis menas), XX a. 3–4 deš. meno kryptimi. Nagrinėdami šio stiliaus bruožus, istorinius momentus suprasite, kad art deco kryptis būdinga tiek vaizduojamojoje ir taikomojoje dailėje, tiek architektūriniuose interjerų ir eksterjerų sprendimuose. Praktinėje užsiemimo dalyje įvairiomis technikomis patys kursite art deco elementus.

GEGUŽĖS 21 D. 11 VAL. BALTŲ ŽENKLAI IR SIMBOLIAI
Nusikelsite į mitologinius baltų laikus, kur gausu skirtingas reikšmes turinčių ženklų, simbolių, aukštinama gamta ir jos teikiamos dovanos. Edukacijos metu bus kalbama apie Gyvybės medį. Tai – abstraktus simbolis, apibūdinantis pasaulio modelį, turintį tris sferas. Kaip medis turi šaknis, kamieną ir šakas, taip ir baltų bei daugelio kitų tautų įsivaizduojamas pasaulio modelis turi požemį (mirusiųjų pasaulį), gyvųjų pasaulį ir dievų buveinę. Taip pat trys sferos siejamos su laiku: praeitimi, dabartimi ir ateitimi. Praktinio užsiėmimo metu ne tik klausysitės įstabių istorijų ir legendų, išmoksite atpažinti liaudies meno dirbinių ornamentuose paslėptas simbolines prasmes, bet ir patys kursite Gyvybės medį įvairiomis technikomis.

GEGUŽĖS 26 D. 17 VAL. TAPYBOS PLENERAS: PAVASARIO ŽYDĖJIMAS
Už lango vis labiau bunda gamta, lepina saulės spinduliai, žaliuojantys medžiai. Kviečiame į tapybos plenerą, kuriame susipažinsite arba pratęsite pažintį su tokiais kūrinių žanrais kaip peizažas, natiurmortas. Galbūt įkvėpimu kūriniui taps pro muziejaus langus atsiveriantis nuostabus pavasariškas Ąžuolyno peizažas ar sukurta natiurmorto kompozicija? Stebėdami aplinką, objektų struktūrą, spalvas, tonus, šešėlius mokysitės paruošti eskizą, kurti kompoziciją ir maišydami spalvas atgaivinsite aplinką popieriaus lape.

GEGUŽĖS 28 D. 11 VAL. ARNAS FUNKAS – FUNKCIONALIZMO PRADININKAS LIETUVOJE
Edukacijos metu lankysitės parodoje „ARNO FUNKcionalizmas“, kurioje plačiau susipažinsite su tarpukario architekto Arno Funko asmenybe ir kūryba. Nesuklysime A. Funką pristatydami kaip inžinierių architektą, interjerų kūrėją, funkcionalizmo architektūros pradininką, kurio ryškiausius darbus galime pamatyti Kaune. Būtent 1919–1939 metų laikotarpyje, kai Kaune buvo išduota net 6000 statybos leidimų gyvenamųjų namų statybai ar rekonstrukcijai, Arnas Funkas įsitvirtino kaip modernių namų architektas, gebantis derinti funkcionalumą ir estetiką. Kartu su edukatore dailininke Nijole Jurkuviene atkreipsite dėmesį į Arno Funko kurtus interjerus ir juose panaudotą tautinį stilių, art deco formas, kurias praktinėje dalyje panaudosite kurdami savo interjero kompozicijas.

Edukacijos dalyvių skaičius ribotas, todėl būtina registracija tel. 8 (37) 79 89 95; +370 672 807 67